Sivuston ylläpitäjän tervehdykset

Hei kaikille 🙂

Sukuseuran sivuille on tehty muutamia käyttäjiä helpottavia päivityksiä, toivon mukaan helpottavia.

Jäseninfossa oleva jäsentietojen lähettäminen toimii jatkossa suoraan sivulta lähetettävän lomakkeen avulla. Tällä tavoin riittää, että henkilöllä on pääsy pelkästään internettiin, eikä enää tarvita omaa sähköpostia.

Yhteystiedot valikon alta, sekä sivulta on pääsy Yhteydenotot lomakkeelle, jonka kautta kuka tahansa voi lähettää vapaamuotoisen viestin sukuseuran tutkijalle Unto Häkkiselle. Viestit voivat sisältää vaikkapa kysymyksiä seuran toiminnasta, sukukirjan teon edistymisestä, tiedustelun kuuluuko viestin lähtettäjä mahdollisesti sukuun yms.

Jos näistä uusista toiminnoissa ilmenee jotain kysyttävää tai haluat muuten ilmaista kehitysideoita sivustoon liittyen, voit ottaa myös näissä tapauksissa yhteyttä meihin Yhteydenotot lomakkeen kautta. Unto osaa kyllä nämä viestit ohjata minulle tarvittaessa.

Lisäksi jos joku ei vielä ole sattunut huomaamaan niin sivustojen historiatietojakin on hieman päivitetty.

Brita Kaisa Häkkisen tiedot päivitetty ja samalla
lisätty lapset tietoihin Anna Stina Häkkinen
ja Maria Sofia Häkkinen.

Terveisin, Häkkinen Marko

2 Responses to Sivuston ylläpitäjän tervehdykset